Elektronik Sigara Bakımı Nasıl Yapılır?

Elektronik Sigara Bakımı Nasıl Yapılır?


E Sigara bobinleri, atomizer başlıkları, fitiller. Onlara ne derseniz deyin, E sigara kaleminiz veya kutu modunuz onlarsız çalışmayacaktır. Pod esigaralar bile önceden takılmış bobinlerle gelir.


Şimdi e sigara coillerinizi ve vape atomizer başlıklarınızı nasıl koruyabileceğinize bakalım .


Hangi Bobinleri Seçmeliyim?


Bu kısım oldukça basittir. Koşulların %99'unda kullandığınız tanka uyan bobin tipini satın alırsınız. Çünkü bobin o özel tanka uyacak şekilde tasarlanmıştır.


Ürün yelpazemize baktığınızda bunun doğru olduğunu göreceksiniz. Vape 02 Protank için Protank bobinleri, Altın serisi vape için Altın bobinler. Bu ve benzeri.

Bir bobinin direnci ne kadar düşükse, o kadar sıcak olur, o kadar fazla bulut üretir. Bu nedenle, biraz bulut takibi yapmak istediğiniz için yüksek bir VG sıvısı kullanıyorsanız, 0.6ohm bobini seçin.


Bobinleri Ne Sıklıkta Değiştirmeliyim?


Genel bir kural olarak, bobini bir veya iki haftada bir değiştirirsiniz. Çünkü sonunda tıkanacaklar. Bobininizi değiştirdiğinizde bu her zaman kişisel tercih meselesidir, ancak değiştirme zamanının yaklaştığını gösteren birkaç uyarı işareti vardır:


Daha az buharla daha sert çekişler

Yanmış veya başka türlü hoş olmayan tatlar

Farklı likitlerden kalıcı tatlar

Bu sorunları yaşamaya başlarsanız, bobinleri en kısa sürede kapatın. Ancak bunun çok sık olduğunu fark ederseniz, uzun ömürlülüğü artırmak ve bobinlerinizi korumak için yapabileceğiniz birkaç şey var.


Bobinlerin Daha Uzun Süre Dayanmasına Nasıl Yardımcı Olabilirim?


İlk önce, bobininizi uygun şekilde hazırlayın. Sadece yeni bir bobin takmayın, tankınızı doldurun ve vaping yapmaya başlayın. Bu, yanmış fitiller ve kötü tadı olan buharlar için bir kısayol.


Bunun yerine, vidalamadan önce atomizer başlığınızın pamuğuna seçtiğiniz likitten birkaç damla damlatın . Bu şekilde likiti düzgün bir şekilde emmeye başlayacaktır.


Ardından coili, deponuzu doldurun. Bunu yaptıktan sonra, pil düğmesine basmayı düşünmeden önce fitilin biraz sıvı çekmesi için en az beş dakika bekletin.


Artık bobininiz uygun şekilde hazırlandı, bobini çok hızlı yakmadan kalbinizin içeriğine kadar duman çekebilirsiniz.


Kaliteyi yüksek tutmak için çok fazla aroma değiştirmeyin, gerçekten tatlı sıvılardan kaçının ve tankınızın kurumasına izin vermeyin. Tüm bunları yapın ve her seferinde bobin değiştirme süresi başına iki hafta zorlayacaksınız.


Elektronik Sigara Bakımında Bobinlerimi Temizleyebilir veya Durulayabilir miyim?


Bu, e sigara konusunda tartışmalı bir konudur. Bazı gazeteler, düğmeyi basılı tutarak bobininizi "kuru yakmanın", kalan lezzetleri yakacağını ve bobini yenileyeceğini düşünüyor. Ancak bu, pamuğu yakmanın ve bir sonraki vape tatınızın buruk olmasını sağlamanın kolay bir yolu.


Yine de diğer kişiler, atomizer kafalarınızı durulamanızı ve kurutmanızı, soğuk suyla yıkamanızı ve hazırlayıp yeniden kullanmadan önce 48 saat kurumaya bırakmanızı önerir.


Bu tekniklerin her ikisi için de YouTube'da öğreticiler bulabilirsiniz, ancak deneyimlerimize göre bunlar pek iyi çalışmıyor. Mümkün olan en iyi vape istiyorsanız, bu en iyi likitler, ve cihazlar bir bobin demektir!

Elektronik Sigara